Практично кожна людина стикалася з набряками і надлишком рідини в організмі. Іноді це минає самостійно і має епізодичний характер, а в деяких випадках призводить до набору зайвої ваги або сигналізує про серйозні проблеми. Для того щоб розібратися, чому виникають набряки й рідина затримується в організмі та як розв'язати цю проблему, ми і пишемо цю статтю.

Основні причини появи набряків і затримки рідини в організмі

Якщо ви помітили, що ці проблеми виникають регулярно, то проконсультуйтеся з лікарем-терапевтом і за необхідності пройдіть додаткове обстеження. Як правило, до основних причин появи набряків і затримки рідини відносять:

 • надмірне вживання солоних продуктів і солоної їжі;
 • гормональний дисбаланс;
 • нераціональне харчування;
 • шкідливі звички;
 • нестачу вітаміну В6, магнію, йоду;
 • недостатнє вживання чистої негазованої води;
 • відсутність фізичної активності.

Як зрозуміти що в організмі багато води?

Є кілька ознак того, що в організмі є багато води:

 1. Світла сеча. Якщо ваша сеча світла і майже безбарвна, це може бути ознакою того, що ви п'єте достатньо води. Якщо ж ваша сеча темна або мутна, то це може бути ознакою того, що в організмі недостатньо води.

 2. Зменшення апетиту. Якщо ви відчуваєте зниження апетиту, то це може свідчити про те, що в організмі достатньо води. Водна рідина в організмі може допомогти знизити апетит і регулювати вагу.

 3. Набряки. Якщо ви помітили набряки на обличчі, ногах, руках або животі, то це може бути ознакою того, що в організмі занадто багато рідини. Це може бути зумовлено хворобою, такою як серцево-судинні захворювання, але також може бути наслідком перебільшення споживання води.

 4. Зміна ваги. Якщо ви раптово змінюєте вагу без видимих причин, то це може бути ознакою збереження води в організмі. Водна рідина може накопичуватись в тканинах тіла, що призводить до збільшення ваги.

 5. Часті симптоми дегідратації. Якщо ви відчуваєте сухість в роті, пагубний запах зі рота, постійний спрагу і сильну втому, то це може бути ознакою того, що в організмі недостатньо води, незважаючи на те, що ви п'єте достатньо води.

Якщо у вас є підозра на надмірну кількість води в організмі, то важливо звернутися до свого лікаря або медичного фахівця. Вони можуть допомогти вам встановити точну причину і надати рекомендації щодо подальшої дії.

Надмірна кількість води в організмі може бути ознакою серйозних захворювань, таких як серцево-судинні захворювання, хвороба нирок або патології гіпофіза. У таких випадках, лікар може рекомендувати лікування, щоб зменшити кількість води у вашому організмі.

7 способів, як вивести зайву рідину з організму

Перш за все, варто переконатися, що немає проблем зі здоров'ям. Якщо жодних захворювань і відхилень немає, то є 7 способів, які можуть допомогти зменшити і прибрати набряки, вивести зайву рідину з організму і схуднути.

Почати рухатися. За гіподинамії намагайтеся проходити на день не менше 10 000 кроків. Піднімайтеся і спускайтеся сходами, а не на ліфті. За можливості пересувайтеся пішки замість автомобіля або громадського транспорту. Під час роботи не сидіть на місці більше однієї години (для контролю можна ставити будильник). Також варто записатися до фітнес-центру або басейну на групові або індивідуальні заняття.

Не їсти солоні продукти. Любителям солоної їжі необхідно стримати свій апетит і звести до мінімуму або припинити зовсім вживання солінь (огірків, помідорів, салатів тощо), сушеної риби, не додавати сіль під час приготування страв. Під час купівлі продуктів у магазині дивіться склад на етикетці та за можливості вибирайте ті, які не містять цього інгредієнта.

Дотримуватися збалансованого харчування. Готуйте страви на парі, грилі або в духовці. Не потрібно смажити продукти, їсти копченості, надмірно жирну та високовуглеводну їжу. Додайте в раціон зелень, овочі, ягоди, крупи та білкову їжу. Останній прийом їжі має бути за 2-3 години до сну. Також не слід пити перед сном велику кількість води.

Відвідувати сауни та лазні. Якщо немає протипоказань, то можна ходити в такі місця 1 раз на тиждень. За відсутності банного досвіду почніть свої сеанси з 5 хвилин і потім поступово збільшуйте кількість часу.

Пити чисту негазовану воду. Дійсно, у вас може виникнути запитання: навіщо пити воду, якщо є набряки і затримка рідини. Відповідь проста: вона необхідна для правильного функціонування нашого організму, живлення клітин і виведення токсинів. Також у чистій негазованій воді немає цукру і калорій.

Відмовитися від шкідливих звичок. Спиртні напої часто затримують рідину в організмі й спричиняють набряки, тому необхідно перестати їх вживати. Крім цього, шкідливою звичкою може бути лінь. Спробуйте ставитися до рекомендацій як до позитивних порад: ходіть займатися спортом, їжте корисну їжу і пийте воду із задоволенням, полюбіть це - і тоді лінь піде сама собою.

Постійні набряки можуть бути симптомом деяких захворювань або сигналом до того, що в організмі недостатньо певних вітамінів. Так, існують способи, які можуть допомогти вивести рідину з організму. Але не відкладайте візит до фахівця, не займайтеся самолікуванням. Подбайте про себе.

Як швидко вода виходить з організму?

Швидкість видалення води з організму залежить від декількох факторів, таких як кількість води, що споживається, ступінь активності та температура навколишнього середовища. Загалом, здоровий організм може виводити близько 0,5-1 літра води на годину.

Вода видаляється з організму через сечові нирки, шкіру (через пот) і легені (через видиханий повітря). Окрім того, у воді містяться електроліти, такі як натрій, калій і хлор, які також видаляються з організму через нирки. Виведення води залежить від того, наскільки відповідні органи працюють ефективно. Якщо органи, відповідальні за виведення води, не працюють належним чином, то виведення води займає значно більший час..

Підсумовуючи, можна зазначити, що видалення надмірної кількості рідини з організму без використання лікарських засобів цілком можливе. Для цього необхідно споживати достатню кількість білка, пити достатню кількість води, включати у раціон соковиті фрукти та овочі, відмовитися від шкідливих звичок, обмежити кількість солі в їжі та займатися будь-якою доступною фізичною активністю. Застосування спеціальної дієти, прийому додаткових добавок, трав та процедур, які покращують стан здоров'я, можуть допомогти прискорити процес виведення зайвої рідини з організму.