🚚 Безкоштовна доставка Новою Поштою для замовлень від 5000 грн.
Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Будні: 10:00–19:00

0
Мій кошик

Відновлювачі

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче за назвою

Що таке післятренувальні комплекси та чи потрібні вони взагалі?

Назва післятренувальних комплексів говорить сама за себе - ці добавки, призначені для вживання після тренування. Їхнє завдання - допомогти організму важкоатлета відновитися після інтенсивних фізичних навантажень.

Післятренувальні суміші - багатокомпонентне спортивне харчування

Зазвичай до складу післятренувальних комплексів входять чотири компоненти: вуглеводи, протеїн, креатин і глютамін. Багато виробників додають також BCAA, вітаміни та мінерали.

Процентне співвідношення білків і вуглеводів у післятренувальних сумішах найчастіше таке ж, як у гейнерах. Лише в деяких добавках частки вуглеводів і протеїнів приблизно рівні. Це означає, що, вживаючи післятренувальний комплекс, спортсмен отримає порівняно мало білка і багато калорій.

Відновлення після занять фітнесом: користь післятренувальних комплексів

У післятренувальних комплексах частіше переважають вуглеводи. Це навряд чи вигідно для важкоатлета, який прагне наростити м'язову масу. Але таке співвідношення протеїнів і вуглеводів ще не робить продукт неякісним і марним. Вуглеводи потрібні, щоб відновити енергетичний резерв м'язової тканини, витрачений під час тренування. Джерелом енергії для скорочення м'язів служить глюкоза, що утворюється під час розпаду глікогену. Саме вуглеводи заповнюють запаси витраченого м'язами глікогену.

Судячи зі складу, післятренувальні комплекси дійсно приносять користь. Білки, що містяться в них, загоюють мікророзриви м'язів і формують мускулатуру. Креатин поповнює запаси витраченого під час синтезу АТФ м'язового креатину. Глютамін бере участь у синтезі інших амінокислот. Вітаміни та мінерали потрібні для здійснення багатьох біохімічних реакцій, без них неможливо повноцінно відновити організм і зміцнити імунітет.

Таким чином, післятренувальні комплекси як продукт спортивного харчування цілком ефективні. Вони відновлюють запаси корисних речовин, витрачених організмом під час занять фітнесом. Після їх прийому спортсмен швидше і краще відновлюється

Вгору