🚚 Безкоштовна доставка Новою Поштою для замовлень від 5000 грн.
Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Будні: 10:00–19:00

0
Мій кошик

💊 Амінокислоти

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче за назвою

Давайте з вами розберемося, що таке спортивні амінокислоти і для чого вони потрібні.

У нашому організмі міститься приблизно 20 амінокислот, їх можна умовно розділити на дві групи. Першиа - це замінні амінокислоти, ті, що можуть надходити в наш організм з їжею або вироблятися самостійно. Друга - незамінні, амінокислоти, які не можуть вироблятися в нашому організмі і надходять тільки з їжею. У групі незамінних є амінокислоти, які можна назвати одними з основних - ВСАА.

Незамінні амінокислоти: валін, фенілаланін, гістидин, триптофан, ізолейцин, треонін, лізин, лейцин, метіонін.

Замінні амінокислоти: аланін, аргінін, аспарагін, аспарагінова кислота, гліцин, глютамін, глютамінова кислота, пролін, серин, тирозин, цистин.

Спортсмен, який виконує регулярні інтенсивні тренування, приводить своє тіло в шоковий стан, у момент якого воно фактично руйнується. У зв'язку з цим виникає потреба забезпечити такі тренування якісним відпочинком, і амінокислоти вам в цьому допоможуть. На жаль, ми не завжди можемо отримати достатню кількість мікроелементів із “стандартної” їжі навіть для не спортивної людини. Чого вже казати про спортсменів.

Для вас не буде новиною те, що білок відіграє головну роль у побудові м'язового каркаса. І якщо ми подивимося трохи глибше, виявимо, що білок - це набір амінокислот. Важливо розуміти, що білок, отриманий зі стандартного прийому їжі, не буде матеріалом для побудови м'язів. Наш організм бере на переробку отриманий протеїн, розщеплює його на амінокислоти і збирає заново в необхідний йому білок. І саме тому спортивні амінокислоти вважаються цінними для нашого організму, вони представляють практично готовий матеріал для м'язів і швидше проходять процес обробки.

Роль амінокислот у спорті. Ключові моменти

Виходячи з уже перерахованих особливостей, необхідно виділити низку властивостей, що беруть активну участь при досягненні спортивних цілей. І таким чином наявність додаткових добавок амінокислот у раціоні спортсмена забезпечує:

  • Швидке транспортування необхідних елементів в організм. Ці препарати мають перевагу над протеїновими напоями, оскільки засвоєння останніх вимагає більше часу на віддіну від амінокислот, які з'являються в крові вже через 15 хвилин після прийому. Так амінокислоти вирішують питання заповнення білкового вікна наприкінці тренування;
  • Достатню кількість протеїну, що призводить до стабільної роботу організму;
  • Швидке відновлення м'язових тканин після тренування. Як підсумок: відмінне зростання, прокачування силових показників;
  • Нормальне вироблення гормонів в організмі й оптимізацію анаболічних процесів;
  • Дотримання необхідного балансу азоту в тілі спортсмена;
  • Стабільну роботу процесів організму, зміцнення імунної системи та інших захисних механізмів;
  • Допомогу в спалюванні зайвого жиру і стабілізація білкових потоків. Додатково амінокислоти допомагають організму з антиокисленням;
  • Правильну роботу систем і органів в організмі.

Амінокислоти як спортивне харчування.

На сьогодні добавки амінокислот користуються широкою популярністю серед спортсменів різного рівня. Бренди-виробники готові запропонувати вам амінокислоти в будь-якій формі: капсули, таблетки, рідкі концентрати, порошкові добавки та комплекси амінокислот, що містять у собі повний набір необхідних нам речовин.

Виробництво амінокислот - дуже складний технологічно процес, який важко описати кількома словами, але ми постараємося. Добавки амінокислот виходять за допомогою обробки білка, а саме гідролізу або ферментативної обробки. Це найчастіші способи виробництва.

Спортсмени цінують амінокислоти не просто так, адже це ключ до якісного набору м'язової маси і швидкого відновлення. І на сьогоднішній день думки великої кількості професійних дієтологів сходяться на тому, що вживання додаткових порцій амінокислот буде корисним спортсменам з будь-яких видів спорту.

Амінокислоти і бодібілдинг, фітнес, пауерліфтинг

Особливу нішу амінокислоти займають у силових видах спорту, де на м'язи здійснюється високе навантаження, а спортсмени ставлять за мету збільшити об'єм і силу м’язів. Формування якісного тіла нереально здійснити без достатньої кількості правильних матеріалів. І з цієї причини представники цих видів спорту роблять акцент на амінокислотних добавках у своєму раціоні.

Ми вже говорили раніше, що білок - ключ до побудови м'язової тканини і до її скорочення. Амінокислоти є “похідними” білка. Висновок простий, наш організм постійно потребує вживання цих речовин. І додатково потрібно усвідомлювати, що підтримання організму і його зростання - це два колосально різних процеси, які потребують різної кількості амінокислот.

Шкода амінокислот міф?

Виходячи з того, що ми вже розібрали: так, шкода амінокислот - це всього лише міф. Амінокислоти - важливий елемент нашого організму, без них багато процесів просто нездійсненні й особливо вони важливі для людей, які піддають своє тіло великим навантаженням. Це й пояснює таку популярність цих добавок у світі спорту. Як і будь-який препарат, амінокислоти можуть супроводжуватися побічними діями. Це трапляється з кількох причин: перевищення рекомендованої норми, що призводить до розладів шлунка і можливих ускладнень у нирках; використання неякісної продукції. Але якщо ви будете дотримуватися норми і не зловживати продуктом, амінокислоти стануть вашим помічником у побудові тіла мрії та досягненні спортивних висот.

Вгору