Протеїнові батончики - чудовий перекус для тих, хто планує нормалізувати своє харчування. Вони з успіхом замінюють повноцінний полуденок, насичують організм необхідними поживними речовинами і допомагають запобігти переїданню. Таким продуктом можна замінити улюблені солодощі під час схуднення або використовувати його як додаткове джерело протеїнів під час набору м'язової маси.

Як правильно вибирати такий “перекус”, на що звертати увагу і про що варто пам'ятати, вибираючи протеїнові батончики, - розповімо в цій статті. 

Склад протеїнових батончиків

Батончики називаються протеїновими через високу концентрацію білка. При цьому вуглеводів у такому продукті буває дуже мало (за вийнятком високовуглеводних батончиків). Через це довго зберігається відчуття ситості, запобігаючи переїданню під час дієти. Батончики підходять для жінок і чоловіків: їх використовують не тільки ті, хто планує швидше позбутися зайвої ваги, а й професійні атлети. Їм такий перекус допомагає в наборі м'язової маси.

Це важливо: ідеальною комбінацією вважається поєднання рослинних і тваринних білків. Виключати з раціону той чи інший тип протеїну не варто: саме їхній баланс підтримує високу ефективність перекусів.

Користь протеїнових батончиків

Протеїн - необхідний елемент харчування, який допомагає швидше позбутися жирових відкладень, нормалізувати метаболізм і зміцнити м'язи. Білки є основними "будівельними елементами" вашого організму. На частку цієї амінокислоти припадає щонайменше 45% сухої маси органічних сполук живої клітини. Без білка не буде життя, тому його наявність у раціоні стає справжньою необхідністю.

Загалом, протеїнові батончики користі тим, що:

  • Прискорюють відновлення м'язів.

Білка в одному батончику стільки ж, скільки в хорошій порції сиру або курячої грудки. Для відновлення м'язів під час інтенсивних тренувань білка може знадобитися так багато, що отримати його тільки зі стандартної їжі дуже важко. У цьому разі батончик може замінити прийом протеїнового коктейлю, але прийняти його набагато простіше: батончик можна носити з собою і з'їсти навіть на ходу.

  • Містять велику кількість калорій (Високовуглеводні батончики).

Під час набору маси дуже важливо підтримувати профіцит калорій, але за динамічного ритму життя мати 5-6 прийомів їжі досить складно. У таких ситуаціях врятують висококалорійні батончики, які можуть містити до 25% від добової норми калорій.

  • Знижують апетит і зменшують бажання солодкого (Низькокалорійні батончики).

Крім того, продукт допомагає підтримати необхідний рівень енергії протягом усього робочого дня. Батончик можна з'їсти за годину до фізичних навантажень, це допоможе підвищити тонус і поліпшити власні показники під час тренування. 

Різновиди протеїнових батончиків

Сучасні виробники пропонують різні типи корисного харчування, призначеного для різних цілей. Ось, які види батончиків можна зустріти у нашому магазині

Низьковуглеводні. У цих батончиках практично немає цукру і штучних підсолоджувачів. До складу таких батончиків часто входить ізолят соєвого і молочного білка, кальцій, фосфор, магній, калій або вітаміни. Ідеальна заміна шкідливих солодощів і чудовий перекус для спортсменів "на сушці".

Білково-вуглеводні. Збалансований склад продукту підходить для корисного харчування. Продукт замінює повноцінний полуденок, запобігає переїданню під час вечері.

Низькокалорійні. Мають максимально низьку калорійність, що ідеально підходить для людей, які бажають схуднути.

Протеїнові (високобілкові). Продукт із максимальним вмістом білка: він підійде для тих, кому не вистачає корисної амінокислоти. Такий продукт може замінити повноцінний прийом їжі. До складу коктейлю входить не тільки легкозасвоюваний білок, але також корисна клітковина і цілий комплекс вітамінів і мінералів, необхідних людському організму. Такий батончик підійде для тих, хто бажає швидше позбутися зайвої ваги або досягти гарного рельєфу м'язів.

Енергетичні (високовуглеводні). Можуть стати чудовою альтернативою шоколаду та солодкій газованій воді. Такі суперфуди виготовляються на основі горіхів і сухофруктів. Як правило, енергетичні батончики відрізняються високим рівнем вуглеводів і високою калорійністю. Підійдуть для тих, хто планує швидко набрати вагу. 

Що важливо знати, якщо купляєшь батончики вперше?

Перш ніж включати до свого раціону протеїнові батончики, важливо дізнатися кілька цікавих подробиць:

  • Будь-який продукт містить вуглеводи, як правило, не менше 20% (утім, трапляються винятки). Навіть якщо в батончику є добавки для спалювання жирів, схуднути, регулярно вживаючи цей продукт по кілька разів на день, не вийде.
  • Батончики, що не належать до низькокалорійних, містять до 500 кілокалорій на 100 грамів. Під час схуднення це може становити до половини денного обсягу калорій, саме тому до вибору батончика потрібно підходити відповідально.
  • Високобілкові батончики можуть містити 30-70% білка, але чим його більше, тим гірший смак. Найкращі протеїнові батончики високобілкового типу містять 30-45% білків. Такий обсяг забезпечує оптимальний баланс між корисними властивостями і смаковими якостями.
  • Вибираючи виробника, потрібно звертати увагу не тільки на БЖУ, а й на корисні добавки, що містяться в них. Найкращі білкові батончики містять клітковину, натрій, різні вітаміни та інші корисні речовини.

Це важливо! Щоб не нашкодити своєму організму, потрібно дотримуватися два простих правила: уважно читати склад батончиків і не вживати більше 2-3 штук на день.

Декого лякає висока ціна протеїнових батончиків: не всі споживачі розуміють, чому вони стільки коштують. Однак важливо усвідомити, що йдеться про натуральний продукт зі збалансованим складом. Високий вміст білка і корисних добавок обумовлює кінцеву ціну протеїнових батончиків.

Як правильно вживати спортивні батончики?

Ефективність, користь і шкода протеїнових батончиків насамперед залежать від того, чи правильно вони підібрані:

  • для набору сухої м'язової маси потрібні високобілкові;
  • для інтенсивного набору ваги - висококалорійні;
  • для підтримки профіциту калорій - білково-вуглеводні;
  • для підтримки дієти, спрямованої на схуднення - низькокалорійні.

У перших трьох випадках спортивний батончик застосовують до або після тренування замість сироваткового протеїнового коктейлю. Ще ними можна перекушувати протягом дня, якщо немає можливості для повноцінного прийому їжі. 

Низькокалорійні "шоколадки" можна з'їсти в будь-який час, коли є бажання солодкого і ризик небажаного профіциту калорій. Момент прийому не важливий, головне, не їсти більше пари батончиків на день.

Коли краще вживати протеїнові батончики?

Перед тренуванням або після фізичних навантажень: у будь-якому разі протеїн допоможе м'язам швидше відновитися і знизить ризик травматизації. І не забувайте стежити за кількістю продукту. Навіть найкорисніша страва стане шкідливою, якщо нею зловживати.

Як схуднути на протеїнових батончиках?

Для боротьби із зайвою вагою доведеться використовувати комплексний підхід. Недостатньо просто замінити шкідливі солодощі корисними батончиками, доведеться переглядати весь раціон. З нього варто виключити здобу і солодкі газовані напої, щоб знизити кількість вільного цукру. Другим важливим кроком стане зміна режиму: спати потрібно не менше восьми годин на день, відводити 1-2 години на фізичні навантаження. Якщо ви не зможете відвідувати спортивний клуб, треба спробувати займатися в домашніх умовах (Зараз для цього є безліч додатків для смартфону). Існують цілі комплекси вправ, які потребують мінімальний набір спортивних аксесуарів. А протеїнові батончики стануть для Вас чудовим помічником у зміні способу життя.

Відповіді на додаткові запитання

  • Чи можна їсти протеїнові батончики на ніч?

На ніч не варто їсти продукти, що містять кофеїн, а серед спортивних батончиків таких дуже мало, тож шкоди такий нічний перекус не принесе. Але краще з'їсти протеїновий батончик до або після тренування, оскільки він швидко засвоюється, а на ніч варто прийняти повільний білок - казеїн.

  • Чи можна погладшати від низькокалорійних батончиків?

Навіть якщо вибрати протеїнові батончики без цукру і вуглеводів з верхівки рейтингу продукції для схуднення, вони все одно будуть містити певну кількість калорій. Надмірне вживання будь-якого продукту харчування може призвести до збільшення ваги або навіть проблем із травленням.

  • Чи можна протеїнові батончики вагітним?

Вагітним і жінкам, які годують груддю, варто консультуватися з лікарем з приводу будь-яких продуктів харчування. Протеїнові батончики під час вагітності не заборонені, але потрібно обирати продукцію з найменшим вмістом цукру, смакових добавок, ароматизаторів та емульгаторів.