🚚 Безкоштовна доставка Новою Поштою для замовлень від 5000 грн.
Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Будні: 10:00–19:00

0
Мій кошик

🦵 Добавки для суглобів та зв'язок

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче за назвою

Хондропротектори в широкому сенсі - це всі засоби для лікування і профілактики хвороб і травм суглобів. Нижче ми розберемо, які препарати для суглобів існують, для чого потрібні і як підібрати потрібний.

Навіщо потрібні хондропротектори?

Прямоходіння людини, як би це дивно не звучало, за всіх його переваг, несприятливо позначається на здоров'ї наших суглобів - особливо колін, кистей, хребта. Хребетний стовп спочатку передбачався еволюцією як каркас, розташований горизонтально, коліна повинні були розділяти вагу тіла з ліктями (якби ми все ще бігали навкарачки), а вже для роботи з клавіатурою природа нас точно не створювала. І привіт - остеохондроз, артрити, остеоартрози тощо.

Навіть спорт, який вважається корисним для здоров'я, для суглобів, практично завжди травматичний для опорно-рухового апарату (винятком можна назвати, мабуть, тільки плавання і шахи) - особливо з додатковим навантаженням, як під час силових тренувань.

І біг - навіть у якісних кросівках з гарною амортизацією на відповідному для цього покритті (або навіть взагалі на біговій доріжці) - це завжди ударне навантаження на коліна і гомілкостоп. Під впливом цього навантаження може руйнуватися і стоншуватися хрящ, а під час помилок і падінь пошкоджуватися зв'язки та інші частини суглобової сумки.

Тому варто заздалегідь потурбуватися засобами для зміцнення сполучної тканини суглобів, щоб знизити ймовірність мікротравм і полегшити відновлення, якщо травми все ж не вдалося уникнути.

Види хондропротекторів

Хондропротектори - препарати тривалої дії, тобто для того, щоб їхній ефект був помітний, потрібно пройти курс лікування. На даний момент існує три покоління:

  • Першого: ліки для суглобів, виготовлені зі сполучної тканини тварин і риб - переважно хряща і кісток.
  • Другого: вже очищені монопрепарати - хондроїтин сульфат, колаген, гіалуронова кислота, глюкозамін сульфат.
  • Третього: засоби для лікування суглобів комбінованого типу, у складі яких можна знайти і хондроїтин, і глюкозамін, і інші компоненти - протизапальні засоби, жирні кислоти, вітаміни для суглобів, зв'язок і хрящів, мікроелементи. Такі хондропротектори для суглобів нового покоління мають менше побічних ефектів, рідше викликають алергію і швидше знімають больовий синдром.

За способом застосування хондропротектори бувають:

  • Зовнішні - мазі та гелі, що наносяться на шкіру безпосередньо на місці ураженого суглоба. Вони можуть містити ще й знеболювальні компоненти.
  • Ін'єкційні - це медичні протизапальні препарати для лікування суглобів, які застосовують у разі серйозних захворювань і травм суглобів. Їх підбирати, та й використовувати, обов'язково повинен лікар.
  • У вигляді таблеток або капсул - використовуються для профілактики ушкоджень і у відновлювальний період після травм.
  • Порошкові хондропротектори - трапляються досить рідко, але, наприклад, колаген у порошку засвоюється добре.

Що краще для суглобів: глюкозамін, колаген або хондроїтин?

Глюкозамін - речовина, що виробляється хрящовою тканиною суглобів. Входить до складу синовіальної рідини - своєрідного "мастила", що заповнює суглобову сумку і мінімізує тертя частин суглоба. Глюкозамін знижує ступінь запалення, уповільнює руйнування сполучної тканини, а також є необхідним компонентом для вироблення хондроїтину.

Хондроїтин - важливий компонент хрящової тканини і зв'язок. Він забезпечує еластичність суглобів, гнучкість і амортизувальні властивості під час навантажень. Після 1-3 місячного курсу хондроїтину збільшується рухливість суглобів, зменшується їхня набряклість і болючість та стимулюється відновлення хряща.

Колаген - це основний будівельний компонент сполучної тканини (тобто зв'язок) та хрящів. Тому він актуальний для зміцнення й особливо відновлення пошкоджених частин суглобів.

Виходячи з властивостей кожної добавки, можна з упевненістю сказати, що найкращі препарати для суглобів і зв'язок - це хондропротектори нового покоління, багатокомпонентні. Наприклад, у зверніть увагу на ті хондропротектори, де додатково до хондроїтину і глюкозаміну міститься МСМ - метилсульфонілметан, протизапальний засіб для суглобів, що прискорює надходження поживних речовин у клітинні мембрани та знижує больові відчуття у зв'язках і суглобах.

Вгору