🚚 Безкоштовна доставка Новою Поштою для замовлень від 5000 грн.
Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Будні: 10:00–19:00

0
Мій кошик

🍫 Протеїнові батончики

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче за назвою

Популярність протеїнових батончиків зростає з кожним днем. З їжі для космонавтів вони вже давно перетворилися на улюблений перекус завзятих спортсменів та любителів ЗОЖу. У чому шкода і користь таких снеків і чи потрібно їх робити частиною свого повсякденного раціону? Давайте розбиратися.

Плюси і мінуси протеїнових батончиків

Протеїн являє собою концентровану високобілкову суміш. Амінокислоти, зі свого боку, є будівельним матеріалом протеїну (білка). Потрапляючи в організм, протеїн спершу розпадається на амінокислоти і вже в такому вигляді засвоюється.

Амінокислоти підтримують зростання м'язової маси, що актуально для тих, хто займається силовими тренуваннями. Вони допомагають швидше відновитися після інтенсивних навантажень і травм. Водночас амінокислоти сприяють втраті зайвої ваги за допомогою коригування харчування в поєднанні з фізичними навантаженнями. Також протеїн призначають для збільшення добової дози споживання білка.

Амінокислоти з протеїну беруть участь у регенерації клітин і підтримують обмінні процеси, тим самим забезпечуючи здоровий стан шкіри та волосся. Тому, збільшуючи споживання протеїну, можна прискорити внутрішні процеси і поліпшити стан організму.

Для додаткової користі протеїнові батончики збагачують вітамінами та мінералами. Такий "коктейль" забезпечує оптимальну підтримку нормальної функції м'язів. І при цьому не перенасичує організм зайвими калоріями: у спортивному батончику може міститися лише 150 калорій і цілих 30 г білка.

Іноді виробники додають до складу підсолоджувачі та інші "шкідливі" інгредієнти. Тоді енергетична цінність одного батончика може становити 300-400 калорій. І, з'ївши за день пару таких батончиків, можна перевищити добову норму калорій, що загрожує надмірною вагою. Адже енергію, яка не потрібна організму тут і зараз, він відкладе "про запас" у вигляді зайвих кілограмів. Також зловживання такими висококалорійними снеками може спровокувати метаболічні порушення та проблеми з серцем. Тому в споживанні батончиків потрібна міра.

Увага на склад

Сьогодні випускають батончики зі всілякими наповнювачами на будь-який смак. Крім чистого протеїну в складі можна зустріти сухофрукти, горіхи, насіння, злакові, різні суперфуди. За відсутності підсолоджувачів такий батончик стане прекрасним варіантом ПП-перекусу.

Іноді в складі можуть бути білки тваринного походження. Наприклад, молоко або його складові. Тим, хто дотримується вегетаріанства або має індивідуальну непереносимість лактози, варто бути уважнішими при виборі цього продукту.

Визначити реакцію свого організму на той чи інший компонент їжі можна за допомогою тесту на харчову непереносимість.

Рекомендації фахівців

Протеїнові батончики не підійдуть людям з низькою фізичною активністю, оскільки в цьому випадку немає потреби в підвищеному вживанні білка. Додаткова енергія не буде витрачатися на обмінні процеси та ріст м'язів, і організм її збереже "про всяк випадок" у вигляді жирових відкладень.

Важливо розуміти, що жоден суперкорисний протеїновий батончик не замінить повноцінного прийому їжі та збалансованого раціону. Тільки з різноманітного харчування можна отримати необхідний набір вітамінів і мікроелементів для нормальної життєдіяльності організму. Це підтверджують європейська та американська системи охорони здоров'я, які рекомендують насамперед приділити увагу загальній кількості та якості корисних продуктів, а не просто вираховувати калорії та інші показники харчування.

Вгору