🚚 Безкоштовна доставка Новою Поштою для замовлень від 5000 грн.
Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Будні: 10:00–19:00

0
Мій кошик

🍼 Пробіотики та пребіотики

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче за назвою

Пробіотики - живі мікроорганізми, які можуть принести користь людині. У більшості випадків це бактерії, але можуть бути й інші представники мікробів (наприклад, дріжджі). Пробіотики несуть користь для кишківника, нормалізуючи мікрофлору та усуваючи дисбактеріоз.

Навіть найкращі пробіотики для відновлення мікрофлори потрібно приймати правильно, щоб досягти заявленого виробником результату:

  • пити за годину до їди;
  • курс терапії - до повного зникнення симптомів;
  • запивати невеликою кількістю води.

Лікування дисбактеріозу має проводитися в кілька етапів. Пробіотики першого покоління приймати від 2 до 4 тижнів, другого - від 5 до 7 днів, третього і четвертого - не більше 7 днів.

Норми та різні варіації корисних бактерій

Пробіотики колонізують кишківник корисними бактеріями, протидіють патогенній (шкідливій) флорі, що спричиняє закреп або діарею, підвищують імунітет.

Основну масу бактерій - пробіотиків можна розділити на 2 види: лакто- і біфідобактерії. У кожному з них існує значна кількість підвидів. Вони чинять той чи інший благотворний вплив на організм людини.

Існують різні типи пробіотиків:

  • Монокомпонентні. Перше покоління, що містить бактерії одного виду (колі-біфідо- або лактомісткі).
  • Антагоністи. Друге покоління, яке включає препарати конкурентної дії. Вони не є представниками природної мікрофлори шлунково-кишкового тракту.
  • Полікомпонентні симбіотики. Третє покоління, яке складається з більш ніж одного штаму корисних мікроорганізмів. Вони, як правило, підсилюють дію один одного.
  • Сорбовані біфідовмісні. Четверте покоління відрізняється наявністю активних компонентів, які мають виражену імуномодулюючу дію.
  • Синбіотики. П'яте покоління, що містить облігатну флору і речовини пребіотичної дії.

Чим відрізняються пробіотики від пребіотиків?

Обидві групи біоактивних препаратів розроблено для відновлення корисної мікрофлори кишечника. Але їхня дія дещо різна, оскільки вони мають різну біологічну структуру:

  • Пробіотики. Складаються з дріжджів, біфідо- і лактобактерій. У нормі в невеликій кількості вони населяють організм людини, допомагаючи засвоювати поживні речовини і перетравлювати їжу.
  • Пребіотики. Включають фруктозоолігосахариди, низькомолекулярні вуглеводи, лактулозу та інсулін. У достатній кількості можна отримати з таких продуктів харчування, як часник, банани, крупи та горох.

Чи можуть нашкодити пробіотики?

Пробіотики практично не мають протипоказань. Не рекомендується приймати в разі онкологічних захворювань, ураження лімфатичної та кровоносної системи, ВІЛ. З обережністю рекомендується приймати в період вагітності та лактації. Маленьким дітям допустимо давати тільки ті препарати, які не мають вікових обмежень.

Залежно від покоління препарату в рецептуру можуть бути включені ентерококи. Назви звучать моторошно, але інгредієнти препарату не шкодять людині. Продукти виготовляються в сухому і рідкому вигляді.
 

Вгору