🚚 Безкоштовна доставка Новою Поштою для замовлень від 5000 грн.
Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Будні: 10:00–19:00

0
Мій кошик

🔋 Ізотоніки та енергетики

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче за назвою

Що таке ізотонік і з чого він складається

Ізотонічний напій являє собою спортивну добавку, яка відновлює ресурси організму, витрачені під час фізнавантажень. Під час активних тренувань втрачаються вода і поживні речовини (натрій, калій, магній та інші), що запускає ланцюжок біохімічних реакцій. У результаті збільшується згортання крові, непропорційно навантаженням підвищується артеріальний тиск, частішає серцебиття. Може з'явитися комплекс неприємних симптомів: слабкість, задишка, запаморочення, судоми, відчуття перебоїв у серцевому ритмі.

Основні завдання, для чого потрібен ізотонік і навіщо він використовується спортсменами, - це поповнення балансу поживних речовин і запобігання зневодненню організму. Якщо фізичні навантаження тривають понад 1-1,5 години, актуальне застосування напою. Він також необхідний і за коротших занять, якщо вони супроводжуються посиленим потовиділенням. Допустиме вживання ізотоніків у спеку.

Важливо розуміти, що ці препарати не підходять для збільшення запасів вітамінів і мінералів (на відміну від вітамінно-мінеральних комплексів). Їхнє призначення - підтримати нормальний рівень макро- і мікроелементів у крові, підвищити енергію.

Застосовують ізотоніки у спорті практично будь-якого виду: фітнес-тренуваннях, бодібілдингу, кросфіті, легкій атлетиці тощо. Особливо показано вживання напою під час тривалих забігів (марафонів), велозаїздів.

Ізотоніки розрізняють за складом:

  1. Класичні - містять мінерали, вітаміни, декстрозу. До базового складу ізотоніка входять натрій, калій, кальцій, магній, мальтодекстрин або декстрин, вітаміни C, E, групи B.
  2. Вуглеводні - мають підвищену концентрацію вуглеводів. Вміст цукру сягає 8-10% замість стандартних 4-4,5%.
  3. Стимулюючі - базовий склад доповнено тонізуючими компонентами (кофеїном, гуараною, екстрактом зеленого чаю).

Для підвищення ефективності напоїв виробники додають й інші компоненти: L-карнітин, креатин, жироспалювачі, амінокислоти.

У спортсменів і людей, які ведуть активний спосіб життя, затребувані всі види препаратів: класичні застосовують під час бігу, тривалої ходьби (скандинавської, туризму, піших прогулянок), їзди на велосипеді, а вуглеводні та стимулюючі - у фітнесі та бодібілдингу.

Коли і як пити спортивний ізотонік

Користь ізотонічні напої приносять у разі фізичних навантажень, інтенсивного потовиділення, активного способу життя, втрати рідини (наприклад, у спеку). Пити їх для профілактики, лікування авітамінозу або для втамування спраги недоцільно - у цьому разі їхня ефективність не вища за звичайний сік.

Спортивне харчування ізотоніки випускають у кількох формах: напій, гель, порошок, у таблетках. Одні представлені в готовому вигляді, інші потрібно розвести за інструкцією, що додається. Для отримання потрібного ефекту рекомендується дотримуватися загальних правил, як приймати ізотоніки:

  • Пити препарат потрібно за 20 хвилин до фізнавантаження. Обсяг - 100-150 мл.
  • Основну частину вживають протягом тренування - по кілька ковтків у перервах між вправами.
  • При визначенні потрібного об'єму напою орієнтуються на індивідуальну потребу людини, відчуття спраги. Усереднений показник - 500 мл/год. Для визначення індивідуальної норми при одноманітних тренуваннях можна зважитися до і після заняття. Різниця у вазі й буде об'ємом втраченої рідини, яку потрібно заповнити.

Після фізичного навантаження випити засіб можна, але користь буде набагато меншою. У цей період краще вживати звичайну воду.

Ефективність і протипоказання ізотоніків

До списку головних завдань, навіщо ізотоніки приймають під час фізичних навантажень, входять:

  • підтримання водно-сольового балансу - для запобігання зневодненню організму;
  • запобігання падінню цукру в крові;
  • підвищення витривалості, продуктивності тренувань;
  • профілактика спазмів, судом під час занять.

Ізотоніки застосовують під час навантажень, коли в організму дійсно є потреба в поповненні електролітів. В іншому разі краще пити просту воду. Протипоказаннями є індивідуальна непереносимість компонентів напою, цукровий діабет, підвищений тиск. За будь-яких сумнівів у доцільності застосування ізотоніка варто проконсультуватися з лікарем або медиком фітнес-клубу.

Вгору